ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ Ε.Ο.Ο.Α.

Κάντε κλικ εδώ για να μεταβείτε στην online βιβλιοθήκη της Ε.Ο.Ο.Α.

Click here for online access to the HFMC library

ΙΔΡΥΜΑ ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ

ΙΔΡΥΜΑ ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ

Μεγάλος χορηγός δημιουργίας της βιβλιοθήκης Ε.Ο.Ο.Α

COSMOTE

COSMOTE

Χορηγός δημιουργίας της βιβλιοθήκης Ε.Ο.Ο.Α

POLO CENTER

DYNAFIT

DYNAFIT

Χορηγός ΕΟΟΑ

DIRECT ALPINE

DIRECT ALPINE

Χορηγός Ε.Ο.Ο.Α.

ΧΟΡΗΓΟΙ ΑΓΩΝ. ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗΣ

POLO


ACTIVEPOINT

MAKAK

MAKAK

Xορηγός Ε.Ο.Ο.Α.

ΜΥΘΙΚΟ ΒΟΥΝΟ

ΜΥΘΙΚΟ ΒΟΥΝΟ

Χορηγός της εκδήλωσης μνήμης του Δημήτρη Μπουντόλα, Λιτόχωρο, 27/5/2017

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

Η επίσημη ιστοσελίδα του περιοδικού "Ελληνικό Πανόραμα"

Επιλογή 2 επιπλέον αθλητών για την Εθνική Ομάδα Αγωνιστικής Αναρρίχησης 2018

Όπως προαναφέραμε μετά τον αγώνα κυπέλλου θα γινόταν επιλογή άλλων δύο αθλητών για την Εθνική Ομάδα.

Το κενό για την επιλογή των αθλητών έγινε γιατί δεν επελέγησαν αθλήτριες από την κατηγορία νεανίδων λόγω έλλειψης αγωνιστικού επιπέδου στην συγκεκριμένη κατηγορία.

Επειδή διαπιστώθηκε ότι σε όλες τις κατηγορίες κοριτσιών υπάρχει διαφορά επιπέδου ανάμεσα στις αθλήτριες που προκρίθηκαν από τις υπόλοιπες αποφασίσθηκε η επιλογή των 2 αθλητών να γίνει από τις κατηγορίες αγοριών ως εξής: έναν αθλητή από την κατηγορία νέοι Β και έναν από τις κατηγορίες εφήβων και νέοι Α.

Μεταξύ των 3 καλύτερων αθλητών (πέραν αυτών που προκρίθηκαν δημιουργήθηκε μία άτυπη βαθμολογία ξεχωριστά για τους αθλητές της κατηγορίας νέων Β και ξεχωριστά για τις κατηγορίες έφηβοι και νέοι Α.

Η βαθμολόγηση-κατάταξη έγινε από το άθροισμα α) της κατάταξης από την συνολική τους επίδοση στους δύο αγώνες δυσκολίας πρωταθλήματος και κυπέλλου (το σύνολο των πιασιμάτων σε προκριματικούς και τελικούς), β) της κατάταξής τους στον αγώνa του Boulder και γ) της κατάταξής τους σύμφωνα με τον καλύτερο χρόνο που πέτυχαν στον αγώνα ταχύτητας.

ΠΙΝΑΚΑΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΟΙ Β

ΑΘΛΗΤΗΣ  (ΚΑΤΑΤΑΞΗ)

ΑΓΩΝΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ

BOULDER

TAXYTHTA

ΣΥΝΟΛΟ

ΑΒΡΑΑΜ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2 (124,5)

1

1 (6΄΄10)

4

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

1 (128)

3`

2 (7΄΄20)

6

BAKER NOEL ΙΩΑΝΝΗΣ

3 (123)

2

3 (7΄΄80)

8

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΟΙ ΚΑΙ ΝΕΟΙ Α

ΑΘΛΗΤΗΣ  (ΚΑΤΑΤΑΞΗ)

ΑΓΩΝΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ

BOULDER

TAXYTHTA

ΣΥΝΟΛΟ

ΣΤΑΥΡΙΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

3 (145,5)

2

2 (5΄΄33)

7

ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΡΜΗΣ

4 (145)

3

1 (4΄΄70)

8

ΛΑΒΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

1 (148)

4

6 (6΄΄68)

11

ΚΥΡΙΜΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2 (146)

6

4 (6΄΄50)

12

ΤΖΑΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΗΣ

6 (108)

1

5 (6΄΄60)

12

ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

5 (136)

5

3 (5΄΄80)

13

  • Σε παρένθεση στην δυσκολία το σύνολο των πιασμάτων στους προκριματικούς και τελικούς του πρωταθλήματος και του κυπέλλου και στην ταχύτητα ο καλύτερος χρόνος που πέτυχε ο αθλητής.

Επιλέγονται για την Εθνική ομάδα ο Αβραάμ Κωνσταντίνος και ο Σταυριανίδης Ιωάννης αμφότεροι του Ε.Ο.Σ Προσοτσάνης.

Ο Έφορος                                                   Ο Προπονητής
Θεόδωρος Τσαβδαρίδης                          Νικόλαος Μαγγίτσης