ΜΥΘΙΚΟ ΒΟΥΝΟ

Χορηγός της εκδήλωσης μνήμης του Δημήτρη Μπουντόλα, Λιτόχωρο, 27/5/2017

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

Η επίσημη ιστοσελίδα του περιοδικού "Ελληνικό Πανόραμα"

Βαλκανικό Πρωτάθλημα Νέων Αγ. Αναρρίχησης – Αγώνισμα Δυσκολίας, Προύσα Τουρκία 20-21/10/2018

Το Σαββατοκύριακο 20-21/10/2018 διεξήχθη στην Προύσα της Τουρκίας το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Δυσκολίας Νέων.

Τη χώρα μας εκπροσώπησαν 9 αθλητές κάνοντας μια καλή εμφάνιση σε μια ανέλπιστα καλή διοργάνωση που ικανοποίησε όλους τους συμμετέχοντες. Οι αθλητές μας κατέκτησαν 2 μετάλλια, χρυσό με τον Βαλσαμίδη Ματθαίο (Ε.Ο.Σ Ξάνθης), στην κατηγορία Εφήβων και χάλκινο με τον Μαυρομάτη Εμμανουήλ (Π.Ο.Α) στην κατηγορία Νέοι Β, ενώ στη γενική βαθμολογία πήραμε την τρίτη θέση.

Ήταν μια καλή εμπειρία για τους αθλητές μας (από τις τελευταίες φετινές ευκαιρίες) για συμμετοχή σε διεθνείς αγώνες. Τα περισσότερα συγχαρητήρια ανήκουν στους οικείους των αθλητών που επωμίσθηκαν το οικονομικό και μεταφορικό κόστος αυτής της προσπάθειας.